Biznes w młodych rękach

Przedsiębiorczość młodych Polaków

Niektórzy twierdzą, że przedsiębiorczość to cecha wrodzona, być może w pewnej części jest to prawda, jednak wystarczy spojrzeć na nowo pokolenie, wychowane już w epoce kapitalizmu, by przekonać się, że przedsiębiorczość wynika również z obserwacji otaczającego świata i nauki mechanizmów nim rządzących. Jak wyrobić w młodych Polakach przedsiębiorcze podejście? Odpowiedziom może być odpowiednia edukacja i wzbudzanie świadomości w tym zakresie.

 

 

Podstawy przedsiębiorczości

Przedmiot, który wprowadzany jest dopiero w programie szkół średnich, a którego program nauczania w dużej mierze opiera się o naukę przygotowania CV, wypełnienie PIT-a czy poznanie form prawnych spółek, czy sposobu funkcjonowania giełdy – owszem, są to rzeczy niezwykle istotne w dorosłym życiu, i powinny być w programie nauczania. Pytanie tylko, czy uczą one przedsiębiorczości i czy rozwój przedsiębiorczego myślenia nie powinien być zapoczątkowany wcześniej?

 

Przedsiębiorczość w praktyce

Przedsiębiorczość to nie zakładanie własnej firmy, przedsiębiorczość to sposób myślenia o świecie i problemach i właśnie takie postawy należy kształtować w dzieciach. Dobry sposobem na to może być zainspirowanie klasy by sama zarobiła na swoją wycieczkę. W jaki sposób, może to być zbiórka makulatury, może to być organizacja biletowanego przyjęcia, kiermasz wyrobów czy jakakolwiek inny wymyślona przez nich forma pozyskania funduszy na wyjazd.

 

 

 

Odsłony: 2205

Najlepsze start-upy, czyli co potrafią młodzi

Jak pracują młodzi ludzie?