Pomysł na biznes dla młodych

Prezes firmy, które ma niespełna 20 lat? Taki widok na świecie nie jest już niczym szokującym. Przeciwnie coraz więcej młodych ludzi, a wręcz dzieci osiąga sukcesy dzięki swojej pomysłowości i zaradności. Najbardziej znanym przypadkiem przedsiębiorcy, który był jednocześnie najmłodszym miliarderem na świecie jest Mark Zuckerberg – właściciel Facebooka. W wieku 24 lat na jego koncie było już ponad miliard dolarów.

 

Pomysł, który rodzi się z własnych problemy

Powiedzenie: „potrzeba jest matką wynalazków” doskonale sprawdza się również w dziedzinie poszukiwania pomysłu na biznes. Wiele intratnych przedsięwzięć rodzi się z pomysłów na poradzenie sobie z własnymi problemami. Przykładem może być między innymi trzynastoletni wówczas prezes firmy Elementeo, który w 2007 r. zrobił furorę na konferencji TiEkon prezentując grę karcianą służącą do nauki chemii. W 2012 r. jego firma opublikowała również aplikację mobilną, która przeniosła grę w nową rzeczywistość.

 

Z babcinej kuchni do supermarketów na cały świecie

W wieku 14 lat Fraser Doherty rozpoczął produkcję dżemów według przepisów swojej babci, wykonane w 100% z owoców szybko zawładnęły Szkockim rynkiem. Sprzedaż słoików z dżemem rozpoczął 2004 r., zaś w 2008 r. jego firma warta były 2 miliony dolarów. Produkty firmy są obecnie dostępne na niemal wszystkich kontynentach, a firma trafiła do Muzeum Narodowego, jako najbardziej rozpoznawalna szkocka marka.

 

Polki potrafią

Na rodzimym podwórku również możemy odnaleźć przykłady niezwykle przedsiębiorczych młodych ludzi. Warto przywołać siostry, które w wieku 9 i 13 lat wpadły na pomysł aplikacji dla właścicieli zwierząt domowych, w której pod ręką mogli oni znaleźć najistotniejsze informacje, czy umówić się na wspólny spacer.

Odsłony: 2381

Najlepsze start-upy, czyli co potrafią młodzi

Jak pracują młodzi ludzie?