Pomysł na studencki biznes

W dzisiejszych czasach wielu biznesmenów rodzi się ze studenckich pomysłów, które początkowo traktowane jako sposób na dorobienie sobie, z czasem przeobrażają się w duże i dobrze prosperujące firmy. Analizując przykłady biznesów na jakie wpadają studenci podzieliliśmy je na kilka grup:

 

Dorywcza praca, która przestaje być tymczasowa

To znaczna część dobrze prosperujących biznesów, zaczynają się od chęci dorobienia sobie podczas studiów, w tej kategorii należy wyliczyć: copywriting, udzielanie korepetycji, call center, zajęcia animacyjne dla dzieci – wiele z tego rodzajów działalności z czasem przeobraża się w firmy, które stanowią pełnoetatową działalność ich założycieli.

 

 

Pomysł zrodzony z potrzeby

Część studenckich biznesów rodzi się z obserwacji i braku usług, lub produktów, których brak doskwiera późniejszym przedsiębiorcom. Przykładami tego typu biznesów są punkty ksero, wydziałowe stołówki czy punkty z kawą. Są w tej grupie również te mniej chwalebne, jak długopisy na ściągi czy aplikacje do ściągania.

 

Przekłuj talent i pasje w biznes

Benjamin Franklin powiedział kiedyś: „Nigdy nie pracowałem, bo wszystko co robiłem było dobrą zabawą”. To stwierdzenie idealnie oddaje sytuacje trzeciej grupy, która zaczyna swojej biznesy na studiach, to ludzie, którzy wykorzystują swój talent lub opierają biznes na swojej pasji, przykładem może być tutaj produkcja ręcznie robionej biżuterii, sklep z indywidualnie zaprojektowanymi koszulkami, czy organizacja eventów dla fanów fantastyki.

 

 

Odsłony: 2598

Najlepsze start-upy, czyli co potrafią młodzi

Jak pracują młodzi ludzie?