Projekty

Najlepsze polskie start up-y

W naszym kraju istnieje wiele nagród dla młodych, kreatywnych rozpoczynających własną działalność gospodarczą. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem co roku powstaje wiele godnych uwagi firm, które dobrze rokują na przyszłość, a oto kilka bardzo ciekawych polskich projektów biznesowych:

  1. GameTeller.net – jego założycielem jest czternastolatek – Krystian Gontarek, nazwa firmy to de facto nazwa aplikacji mobilnej, która umożliwia rekomendacje gier, na podstawie gustu gracz uzyskuje podpowiedź jakiego rodzaju gry mogą być dla niego zajmujące.

  2. Local Heroes – firma, która produkuje koszulki z ciekawymi nadrukami,które noszą Justin Biber, Rihanna czy Rita Ora. Jedną z jej założycielek jest dwudziestoczteroletnia Areta Szpura. Swój biznes rozkręciła jeszcze w liceum, gdy przed maturą wpadła na pomysł by hasło jej bloga - Doing Real Stuff Sucks umieścić na koszulkach. W efekcie zyskała setki zamówień z całego świata, a dziś kolekcje jej marki cieszą się niesłabnącą popularnością, a zamówienia spływają z całego świata.

  3. Dageki – to sklep online z japońskimi różnościami, przede wszystkim skierowany do fanów mangi i anime. Założony przez Pawła Lipińskiego, w czasach gdy był jeszcze studentem. Dageki choć skierowane do stosunkowo niszowego odbiorcy radzi sobie bardzo dobrze, bo opiera się przede wszystkim na lojalności swoich klientów.

 

Odsłony: 2095

Najlepsze start-upy, czyli co potrafią młodzi

Jak pracują młodzi ludzie?